راهنمای خرید گوشی در اردیبهشت 1401

اواخر اردیبهشت است و موقعی که یک ذره بازار موبایل متلاطمه! پس حواستان باشد که شاید قیمت‌ها با توجه به نرخ صعودی بودن دلار در سه روز گذشته، بالاتر برود. حتی ممکن است پایین‌تر بیاید که احتمال آن کمتر است. اقتصاددان نیستیم ولی می‌توانیم گوشی‌های خوب در بازه‌های مختلف قیمتی را در اردیبهشت ۱۴۰۱ معرفی کنیم. پس اگر قصد خرید گوشی دارید، برای انتخاب بهتر با توجه به بودجه‌ی خود همراه ما باشید.

بهترین انتخاب گوشی در اردیبهشت ۱۴۰۱ تا سه میلیون تومان

بهترین گوشی که در بازه‌ی ۳ میلیون تومان می‌توانید انتخاب کنید، نوکیا G10 است. این گوشی خیلی روان است و امکانات خیلی خوبی دارد. این گوشی یک مقدار از رقبایش بهتر است که می‌توانید آن را تهیه کنید. در این بازه‌ی قیمتی گوشی‌های دیگری مثل گوشی A03 Core، گوشی A02s سامسونگ، ریلمی C11، چند مدل Gplus و نوکیا C3 را داریم که اگر آن‌ها را کنار بگذاریم، گوشی Nokia G10 می‌تواند انتخاب مناسبی در بازه‌ی قیمتی ۳ میلیون تومان باشد.

بهترین انتخاب گوشی در بازه‌ی ۳ تا ۵ میلیون تومان

بهترین انتخابی که در بازه‌ی ۳ تا ۵ میلیون تومان می‌توانید داشته باشید، گوشی Redmi Note 11 شیائومی است. این گوشی به نسبت امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌دهد مناسب است و قیمت مناسبی دارد. اگر خواستید در بازه‌ی پایین هزینه کنید، گوشی‌های M12، گوشی A12 ناچو سامسونگ می‌تواند انتخاب بهتری باشد‌.

بهترین انتخاب گوشی در بازه ۵ تا ۷ میلیون تومان

در این بازه‌ی قیمتی و همچنین بازه‌ی بعدی که معرفی می‌کنیم، مقداری گوشی کم است. یعنی در واقع انتخاب‌ها کمی محدودتر است. اگر بخواهید سامسونگ بخرید، گوشی A32 در بازه بالای سامسونگ است که می‌توانید نسخه‌ی 5G آن را تهیه کنید. در بازه‌ی پایینی اگر خواستید سامسونگ بخرید A23 گزینه‌ی مناسبی است. ویدیو بررسی ۹۹ درصد گوشی‌‌هایی که در این مقاله گفته شده در پیج اینستاگرام و کانال یوتیوب و سایت موبونیوز وجود دارد که می‌توانید بررسی کامل آن‌ها را تماشا کنید. اگر خواستید گوشی Xiaomi بخرید، در بازه‌ی ۵ تا ۷ میلیون تومان Poco X3 GT می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. اگر از Poco X3 GT خوشتان نیامد، گوشی Poco X3 Pro نیز بخرید. ویدیو مقایسه پوکو X3 Pro و Poo X3 GT شیائومی نیز در سایت وجود دارد که می‌توانید ببینید‌ اما از نظر بررسی‌های موبونیوز پوکو ایکس سه جی تی انتخاب بهتری در بازه‌ی ۵ تا ۷ میلیون تومان است.

بهترین انتخاب گوشی در بازه ۷ تا ۹ میلیون تومان

در این بازه‌ی قیمتی جدید‌ترین گوشی سامسونگ یعنی A33 قرار دارد که اگر از پردازنده‌ی آن فاکتور بگیریم، می‌تواند در این بازه‌ی قیمتی انتخاب مناسبی باشد. اگر سامسونگ نمی‌خواهید تهیه کنید و خواستید سراغ شیائومی بروید، گوشی Redmi Note 11 Pro 4G که بررسی آن را تازه قرار دادیم، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

یک سری گوشی‌های دیگر هم هست ولی چون قدیمی شدن و احتمالا آپدیت‌های کمتری دریافت می‌کنند، در این ویدیو معرفی نمی‌شوند زیرا آن‌ها فقط می‌توانند کار بکنند. مثلا Poco F3، ردمی نوت ۱۰ پرو گوشی‌هایی هستند که در این بازه می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید. مثلا در سامسونگ M32 است اما به نظر می‌رسد A33 انتخاب بهتری باشد.

بهترین انتخاب گوشی در بازه ۹ تا ۱۲ میلیون تومان

در این بازه، رقابت کمی سنگین و سخت است. مشحصات گوشی 11T Xiaomi در این بازه است که گفته شده کمی نقص دارد ولی شیائومی در این بازه گوشی بهتری مثل Redmi Note 11 Pro دارد. شیائومی شاید در این بازه ضعیف‌تر از سامسونگ باشد چون گوشی‌های قدرتمندی مثل A53 و A52s سامسونگ وجود دارد که بهتر از شیائومی‌ها عمل کرده‌اند. البته این انتخاب در صورتی است که طرفدار هیچ کدام نباشید. اگر طرفدار شیائومی باشید 11T گوشی مناسبی در این بازه‌ی قیمتی می تواند باشد‌.

بهترین انتخاب گوشی در بازه ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان

رقابت سنگین و نفس‌گیر در این رنج قیمتی وجود دارد. گوشی S20 fe همچنان می‌تواند انتخاب خوبی باشد. مشخصات گوشی A73 نیز همچنان می‌تواند انتخاب خوبی باشد‌. گوشی 11T Pro بهترین انتخابی است که می‌توانید در ۱۲ تا ۱۵ میلیون داشته باشید. این گوشی واقعا پرچمدار است و با این وجود که در ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان قرار دارد، همه‌ی امکانات پرچمدار را دارد. رنک اول متعلق به 11T Pro و بعد از آن اگر خواستید سامسونگ بخرید A73 و S20 fe قرار می‌گیرند.

بهترین انتخاب گوشی در بازه ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان

در این بازه قیمتی S21 fe گوشی است که در ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان، می‌تواند مناسب باشد. این گوشی جدیدترین قاتل پرچمدار است که می‌تواند در این بازه‌ی قیمتی شما را راضی کند. در این بازه یک Xiaomi 12 وجود دارد که می‌تواند خوب باشد ولی S21 fe می‌تواند انتخاب مناسب‌تری باشد.

بهترین انتخاب گوشی در بالارده‌ها از ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان

در این جا دستتان باز است و وابسته به سلیقه‌ی خود، همه‌ی گوشی‌ها انتخاب خوب می‌توانند باشند. ویدیو‌های بررسی این گوشی‌ها ساخته شده که در پلی لیست گوشی‌های بالارده می‌توانید ویدیو‌های بررسی آن‌ها را ببینید و هر کدام را دوست دارید انتخاب کنید. در این بازه خیلی دغدغه ندارید.

چند نکته‌ی مهم راجع به خرید گوشی

حواستان باشد چند نکته وجود دارد. اول این که وقتی مشکلات تخصیص ارز اتفاق افتاد، تامین ارز برای واردات گوشی کمی مشکل شده است.

نکته‌ی بعدی که وجود دارد این است که خرید و فروش گوشی قاچاق زیاد شده است. به همین دلایل بازار گوشی متلاطم شده و اگر خواستید گوشی بخرید، حتما به چند مرجع مراجعه کنید. ولی با توجه به صعودی بودن بازار، اگر دیروز گوشی می‌خرید، بهتر از امروز بود. بازار متلاطم است و خیلی اتفاق خاصی حداقل تا یک ماه آینده موبونیوز پیش بینی نمی‌کند. البته نمی‌گوییم حتما الان گوشی بخرید و تا یکماه آینده گوشی گران می‌شود. هیچ کسی نمی‌تواند این ادعا را کند و حواستان به این موضوع باشد.

امیدواریم این مقاله به کارتان بیاید. اگر در هر بازه‌ای گوشی بود از قلم افتاد و نگفتیم یا شما ادعا می‌کنید که گوشی بهتر است حتما برای ما بنویسید. اگر تجربه‌ای از گوشی‌های گفته شده هم دارید بنویسید تا اگر کسی خواست این گوشی را تهیه کند، با خیال راحت‌تر این کار را انجام بدهد.

تاریخ انتشار 2 روز پیش

آخرین مقالات

تعداد نظرات : 35
5/ 5

/ 5.

نوشتن دیدگاه جدید

نظر خود را بنویسید

comment-user-img
Bfvcf123

مثل همیشه عالی

1
0
1
0
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
comment-user-img
godrati

واقعا خیلی کاربردی بود

0
0
0
0
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
comment-user-img
afsheen

خیلی با اینجور ویدیوهات حال میکنم شجاری . برو درسته😎👏

0
0
0
0
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱