موبونیوز

جدول امتیازات

  1. 1 SHAYAN ART 1,380 موبوکوین
  2. 2 mohammad.hk 1,008 موبوکوین
  3. 3 AMIRARYAN 834 موبوکوین
  4. 4 Sinarahbar 722 موبوکوین
  5. 5 mamadreza2019 696 موبوکوین
  6. 6 alirezanikkhah 648 موبوکوین
  7. 7 Ali.Saeedzadeh98 528 موبوکوین
  8. 8 mehrab d 524 موبوکوین
  9. 9 amir mohsen 513 موبوکوین
  10. 10 mokarrami 489 موبوکوین

نکات مهم در مورد باتری گوشی و شارژ کردن گوشی

سلام. توی دنیای امروز شارژ داشتن خیلی مهمه! منظورم شارژ باتریه. احتمالا برای شما هم پیش اومده که قصد داشتید جایی برید و گوشتون رو برداشتید و دیدید که شارژ نداره یا اینکه شب موقع خواب گوشیتون رو زدید به شارژ تا برای فردا خیالتون از بابت شارژ گوشی راحت باشه اما صبح بیدار شدید و دیدید که گوشی کامل شارژ نشده. در کل وقتی اون بالای گوشی رو نگاه میکنید و می بینید که شارژ گوشیتون پره حس امنیت بهتون دست میده. ظرفیت باتری یکی از عوامل تاثیر گذار توی مدت شارژ دهی گوشیه اما همه چیز نیست! نحوه شارژ کردن، شارژری که استفاده میکنید و کلی عامل دیگه توی شارژ دهی گوشی شما تاثیر داره.درست حدس زدید توی این مطلب میخوام در مورد باتری و شارژ کردن گوشی صحبت کنم.

نکته اول: گوشی های امروزی به شارژ اولیه نیاز ندارن!!!

قطعا برای همه شما اتفاق افتاده وقتیکه گوشی جدید می خرید بهتون میگن گوشی رو هشت ساعت بزن به شارژ و بهش دست نزن. این غلط ترین و مسخره ترین جمله ایه که امکان داره بشنوید. باتری گوشی های امروزی اصلا به شارژ اولیه نیاز ندارن و اصلا لازم نیست وقتی گوشی رو از جعبه در میارید مستقیم وصلش کنید به شارژر! شما گوشی رو روشن کنید و هر وقت شارژ باتری تموم شد یا نزدیک بود تموم بشه بزن به شارژ هیچ اتفاقی هم برای خود گوشی و باتری گوشی نمیفته. خیالتون راحته راحت!

نکته دوم: گوشی رو شب تا صبح به شارژر وصل نکنید!

خیلی از ما عادت کردیم تا آخرین لحظه که بیداریم با گوشی کار کنیم و قبل از اینکه بخوابیم گوشیمون رو میزنیم به شارژ و گوشی تا صبح توی شارژ میمونه. حالا این کار به باتری گوشی آسیب میزنه؟ هم آره، هم نه! اگر شما به صورت مداوم این کار رو بکنید باعث میشه عمر مفید باتری گوشی شما کمتر بشه و مثلا به جای عمر مفید دو سال، عمر مفید باتری گوشیتون به یک سال برسه. پس بهتره این کار رو انجام ندید. حالا اومدیم یه شب شما خسته بودید یا فردا حتما به شارژ کامل گوشیتون نیاز داشتید و مجبور شدید گوشی رو شب تا صبح بزنید به شارژ یا اصلا یادتون رفت و گوشی شب تا صبح توی شارژ موند. آیا بازم عمر مفید باتری کم میشه؟ نه کم نمیشه اگر این اتفاق یک بار باشه یا به صورت مداوم تکرار نشه هیچ اتفاقی برای باتری و عمر مفید باتری نمیفته.

هیچوقت گوشی رو از شب تا صبح به شارژر وصل نکنید

نکته سوم: پاور بانک و شارژر فندکی برای همیشه نیست!

قبل از توضیح این بخش باید بدونیم که پاور بانک یا شارژر فندکی برای این ساخته شدن که اگر شما یه جایی گیر کردید و نیاز داشتید گوشیتون شارژ بشه با اونا شارژ گوشیتون رو نگه دارید و بتونید به کارتون برسید. همونطور که دیدید پاور بانک و فندکی برای مواقع ضروریه نه این کلا گوشی رو به پاور بانک وصل کنیم یا وقتی توی ماشین هستیم گوشی رو به فندکی وصل کنیم! بهترین راه برای شارژ کردن باتری گوشی، آداپتوریه که کمپانی سازنده همراه گوشی داخل جعبه قرار میده. پس لطفا به پاوربانک و شارژر فندکی به عنوان شارژر اصلی و همیشگی نگاه نکنید!

نکته چهارم: آداپتور تقلبی هرگز!!!

یه ضرب مثل انگلیسی هست که میگه : من انقدر پولدار نیستم که جنس تقلبی بخرم!!! که کاملا درست میگه، وقتی شما آداپتور ارزون قیمت میخرید یعنی این آداپتور نسبت به آداپتور اصلی تفاوت داره که ارزون تره! این ارزون بودن بی دلیل نیست، دلیلش هم اینه که توی دل این آداپتور از اتصالات ضعیف یا مقاومت های با کیفیت پایین استفاده شده. وقتی با این آداپتور گوشیتون رو به شارژ میزنید منتظر هر اتفاقی برای گوشی باشید حتی منفجر شدن و آتش گرفتن گوشی! لطفا هیچ وقت از لوازم جانبی تقلبی استفاده نکنید. درسته که هزینه کمتری نسبت به جنس اصلی دارن اما چند برابر این تفاوت قیمت رو باید صرف تعمیر گوشی کنید.

به هیچ وجه از آداپتور تقلبی استفاده نکنید

نکته پنجم: شارژ گوشی رو بین 20 تا 80 درصد نگه دارید

این جمله کلی موافق و مخالف داره. که بعضی ها میگن کاملا چرنده و بعضی ها هم میگن کاملا درسته. عمر مفید باتری با تعداد دفعاتی که باتری از صفر تا صد درصد شارژ میشه بستگی داره. از طرفی هم اگر دقت کرده باشید موقع شارژ باتری، سرعت شارژ کردن تا 80 درصد خوبه و بعد اون کند میشه این یعنی فشار بیشتری روی باتری گوشی میاد و گوشی داغ میکنه، همونطور که میدونید داغ کردن باتری گوشی میتونه عمر باتری گوشی رو کم کنه. از طرف دیگه گفتم عمر مفید باتری با تعداد دفعاتی که باتری از صفر تا صد درصد شارژ میشه رابطه مستقیم داره که میتونیم نتیجه بگیریم نباید بزاریم گوشیمون خاموش بشه بعد اون رو به شارژ بزنیم. عموما زمانی که باتری زیر 20 درصد میرسه گوشی به شما اخطار میده که همین نشون میده باید گوشی رو به شارژر وصل کنید. در نتیجه همیشه سعی کنید شارژ باتری گوشیتون بین 20 تا 80 درصد باشه تا عمر مفید باتری شما پایین نیاد.

شارژ گوشی رو بین 20 تا 80 درصد مدیریت کن

در نهایت باید بدونید که باتری گوشی یکی از بخش های مصرفی گوشیه. هر باتری عمر مفید خودش رو داره که بین 2 تا 4 ساله. در نتیجه اگر تمام نکاتی که توی این مطلب گفتم رو رعایت کردید و متوجه شدید باتری گوشیتون به مشکل خورده، وقت اون رسیده که باتری گوشیتون رو با یه باتری نو عوض کنید. امیدوارم همیشه شارژ شارژ باشید.

نظرات