موبونیوز

جدول امتیازات

  1. 1 alirezanikkhah 1,181 موبوکوین
  2. 2 Amir.mohammad 1,165 موبوکوین
  3. 3 mehrab d 1,148 موبوکوین
  4. 4 hamidcipher 1,107 موبوکوین
  5. 5 ali_0098 1,102 موبوکوین
  6. 6 ArTroi 1,096 موبوکوین
  7. 7 alireza 1,085 موبوکوین
  8. 8 AZIZEMESR 1,060 موبوکوین
  9. 9 samira_1400t 1,057 موبوکوین
  10. 10 D.m 1,056 موبوکوین

خرید گوشی از ترکیه

یکی از نزدیک ترین کشور ها از نظر مرزی به ایران میشه به ترکیه اشاره کرد. کشوری که سالانه میزبان چندین هزار ایرانیه و یکی از مقاصد اصلی هموطنان واسه سفر همین کشوره. مسافرهایی که وارد ترکیه میشن بعضا اجناس زیادی خریداری میکنن و به ایران میارن، یکی از این اجناس موبایله. در این مطلب اومدیم بررسی کنیم خرید گوشی از ترکیه چقدر با ایران اختلاف قیمت داره و اصلا میصرفه از ترکیه گوشی بیاریم یا نه. 

قیمت گوشی در ترکیه

قیمت موبایل در ترکیه از ایران بالاتره، این بالا بودن قیمت چندین دلیل داره، عوارض، مالیات،گمرکی که تو ترکیه رو گوشیا بسته میشه. کشور ترکیه یکی از سخت گیر ترین گمرکات دنیا رو داره و همین دلیل باعث شده تا قیمت گوشی تو ترکیه بالاتر از ایران باشه. اینکه شما به عنوان مسافر بیاید ترکیه و موقع برگشت یه گوشی بخرید با خودتون ببرید ایران کار منطقی نیست، چون گوشی که خریدید هم داخل خود ترکیه گمرک و عوارض و غیره میخوره بهش، هم وقتی وارد ایران شدید باید هزینه ریجستری بدید. اما یه سری مواقع گوشی تو ترکیه آف ها و تخفیف های خوبی میخوره، اگه شما تو تخفیف این گوشی ها رو بخرید و بیارید ایران بازم باید هزینه ریجستری بدید و قیمت گوشی با داخل ایران برابر میشه. 

قوانین ریجستری در ترکیه

قوانین ریجستری در ترکیه هم دقیقا مثل ایرانه و اگر شما وارد ترکیه شید سه ماه گوشیتون آنتن میده و بعد از سه ماه دسترسیتون به اوپراتور های موبایل قطع میشه و باید هزینه ریجستری پرداخت کنید. بعد از سه ماه باید 1500 لیر که بازهم هزینش از ریجستر گوشی داخل ایران بیشتر میشه.

اپل استور ترکیه

آیا از ترکیه گوشی بیاریم؟

جواب این سوال که آیا از ترکیه گوشی بیاریم منفیه و منطقی نیستش که گوشی بیارید ایران چون ترکیه هم عوارض هم گمرک هم مالیات بیشتری رو گوشی بسته میشه و قیمت تموم شده نسبت به ایران بالاتره.  واسه خرید منطقی گوشی کشورایی مثل امارات پیشنهاد میشه چون با ایران زیاد اختلاف قیمت دارن و مثل ترکیه مواردی مثل گمرک و مالیات و ریجستر ندارن، مخصوصا تو منطقه آزاد دبی میتونید گوشی هایی با قیمت خیلی مناسب پیدا کنید.

بارگذاری بیشتر

نظرات