مقایسه آیفون ۱۸ پرو مکس با آیفون ۱۷ پرو مکس


وقتی آیفون ۱۸ پرو مکس و آیفون ۱۷ پرو مکس رو کنار هم می‌ذارید، شباهت ظاهریشون این سؤال رو جدی‌تر می‌کنه که آیا تعویض گوشی واقعاً ارزش هزینه‌کردن داره؟ نسل جدید تراشه قوی‌تر، باتری بزرگ‌تر، شارژ سریع‌تر و دوربین اصلی با دیافراگم متغیر داره، اما اهمیت این تغییرات برای همه یکسان نیست. اگه بیشتر وقتتون با پیام‌رسان‌ها، شبکه‌های اجتماعی و عکاسی معمولی می‌گذره، دلایل ارتقا محدودترن؛ برای بازی سنگین، تدوین و تصویربرداری، ماجرا می‌تونه متفاوت باشه. با مقایسه آیفون ۱۸ پرو مکس با آیفون ۱۷ پرو مکس همراه موبونیوز باشید.

تفاوت‌های مهم دو نسل در یک نگاه

پیش از ورود به جزئیات، بهتره تغییرات اصلی رو کنار هم ببینیم. بعضی ویژگی‌های جذاب نسل جدید، مثل نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و روشنایی حداکثری ۳۰۰۰ نیت، در نسل قبل هم وجود داشتن و نباید به‌عنوان دلیل تازه‌ای برای ارتقا حسابشون کنیم.

ویژگی آیفون ۱۷ پرو مکس آیفون ۱۸ پرو مکس
تراشه A19 Pro A20 Pro با فرایند ساخت ۲ نانومتری
مدیریت حرارت محفظه بخار محفظه بخار بازطراحی‌شده
نمایشگر OLED با اندازه ۶.۹ اینچ و نرخ نوسازی تطبیقی تا ۱۲۰ هرتز OLED با اندازه ۶.۹ اینچ و نرخ نوسازی تطبیقی تا ۱۲۰ هرتز
روشنایی حداکثری فضای باز ۳۰۰۰ نیت ۳۰۰۰ نیت
دیافراگم دوربین اصلی ثابت، f/1.78 متغیر با گزینه‌های f/1.48، f/1.8، f/2.8 و f/4
زمان اعلام‌شده شارژ سیمی تا ۵۰ درصد حدود ۲۰ دقیقه با تجهیزات سازگار حدود ۱۵ دقیقه با تجهیزات سازگار
پخش ویدئو در نسخه فقط eSIM، طبق اعلام اپل تا ۳۹ ساعت تا ۴۵ ساعت
داینامیک آیلند ابعاد نسل قبل کوچک‌تر شده

اعداد شارژ و پخش ویدئو به شرایط آزمایش وابسته‌ان. پخش ویدئو هم با استفاده ترکیبی از دوربین، بازی، اینترنت موبایل و شبکه‌های اجتماعی یکسان نیست؛ بنابراین از این جدول نمی‌شه نتیجه گرفت هر کاربری دقیقاً چند ساعت شارژدهی بیشتر می‌گیره.

طراحی؛ آشنا، با تغییراتی که همه رو قانع نمی‌کنن

اگه انتظار دارید با خرید نسل جدید، گوشی آیفون کاملاً متفاوتی دستتون بگیرید، طراحی iPhone 18 Pro Max احتمالاً مهم‌ترین انگیزه ارتقا براتون نخواهد بود. فرم کلی بدنه و چیدمان دوربین‌ها به نسل قبل نزدیکه و تغییر رنگ‌ها بیشتر از یک بازطراحی اساسی به چشم میاد. این شباهت برای کسی که طراحی فعلی رو دوست داره خوشاینده، اما برای صاحب آیفون ۱۷ پرو مکس به‌تنهایی دلیل محکمی برای تعویض گوشی نیست.

تغییر قابل‌توجه جلوی گوشی، کوچک‌ترشدن داینامیک آیلنده. دوربین مادون‌قرمز مجموعه فیس‌آیدی به زیر نمایشگر منتقل شده تا فضای کمتری داخل بریدگی اشغال بشه؛ بنابراین کل مجموعه فیس‌آیدی زیر صفحه نرفته و داینامیک آیلند هم حذف نشده. این تغییر ظاهر جلوی گوشی رو خلوت‌تر می‌کنه، ولی نباید اون رو با یک تجربه کاملاً تمام‌صفحه اشتباه گرفت.

از طرف دیگه، نسل جدید سنگین‌تر شده. وزن گوشی از ۲۳۴ گرم در نسل ۱۷ به ۲۴۹ گرم رسیده؛ تفاوتی که بهتره پیش از خرید، با در دست گرفتن گوشی بررسیش کنید. آیفون ۱۷ پرو مکس هم گوشی سبک و کوچیکی نیست و اضافه‌شدن وزن، مخصوصاً برای استفاده طولانی با یک دست، می‌تونه مهم باشه. در نتیجه، بهبودهای داخلی نسل جدید یک ملاحظه کاربردی هم دارن: باید ببینید وزن بیشتر با شیوه استفاده شما سازگاره یا نه.

نمایشگر؛ روشنایی ۳۰۰۰ نیتی تازه نیست

هر دو مدل نمایشگر ۶.۹ اینچی OLED با فناوری ProMotion و نرخ نوسازی تطبیقی تا ۱۲۰ هرتز دارن. برای اسکرول‌کردن، تماشای ویدئو و جابه‌جایی بین برنامه‌ها، مشخصات اصلی نمایشگر همچنان نزدیکه. بنابراین اگه از اندازه و روانی صفحه گوشی فعلیتون راضی هستید، این بخش به‌تنهایی دلیل پررنگی برای ارتقا ایجاد نمی‌کنه.

نکته مهم درباره روشناییه. حداکثر روشنایی فضای باز در هر دو مدل ۳۰۰۰ نیت اعلام شده؛ این عدد در iPhone 17 Pro Max هم وجود داشت. ضمن اینکه روشنایی حداکثری در فضای باز با روشنایی معمولی صفحه فرق داره و به معنی نمایش دائمی محتوا با همین شدت نور نیست. ادعای بهترشدن قطعی خوانایی زیر آفتاب هم باید با اندازه‌گیری در شرایط مشابه بررسی بشه، نه صرفاً با دیدن عدد ۳۰۰۰ در مشخصات نسل جدید.

کوچک‌ترشدن داینامیک آیلند تغییر قابل‌مشاهده‌تریه، اما نمایشگر بزرگ و روان نسل قبل همچنان یکی از نقاط قوت اون محسوب میشه. برای کسی که بیشتر فیلم می‌بینه، وب‌گردی می‌کنه یا در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخه، تفاوت این بخش احتمالاً کمتر از تفاوت باتری، شارژ و ابزارهای دوربین روی تصمیم ارتقا اثر می‌ذاره.

باتری؛ ظرفیت بیشتر، بدون وعده یکسان برای همه

باتری آیفون ۱۸ پرو مکس در نسخه فقط eSIM ظرفیت ۵۵۶۷ میلی‌آمپرساعتی داره و در نسخه دارای سیم‌کارت فیزیکی، این عدد ۵۳۹۱ میلی‌آمپرساعته. همین تفاوت نشون می‌ده برای مقایسه دقیق باید نسخه گوشی رو در نظر بگیرید. مشخصات باتری یک نسخه رو نمی‌شه بدون توضیح به تمام مدل‌های عرضه‌شده تعمیم داد.

اپل برای نسخه فقط eSIM نسل جدید، تا ۴۵ ساعت پخش ویدئو اعلام کرده؛ در مقابل تا ۳۹ ساعت برای نسخه مشابه نسل قبل. این افزایش نشونه‌ای از بهبود شارژدهیه، اما معیار مناسبی برای پیش‌بینی تعداد دفعات شارژ روزانه هر فرد نیست. کسی که زیاد فیلم‌برداری می‌کنه یا بازی سنگین انجام می‌ده، الگوی مصرف متفاوتی با کاربری داره که بیشتر پیام می‌ده و موسیقی گوش می‌کنه.

پس اگه الان گوشی رو روزی دو بار شارژ می‌کنید، نمی‌شه از روی ظرفیت باتری قول داد نسل جدید حتماً نیازتون رو به روزی یک بار می‌رسونه. سلامت باتری گوشی فعلی، شدت استفاده و نوع اتصال به اینترنت هم روی این تجربه اثر دارن. اگر مسئله اصلی شما افت شارژدهی گوشی فعلیه، بررسی وضعیت باتری اون کمک می‌کنه تصمیم ارتقا رو بر پایه علت درست بگیرید.

باتری بزرگ‌تر امتیاز مثبتیه، ولی باید کنار بقیه نیازها قرار بگیره. برای بعضی‌ها چند ساعت فاصله بیشتر بین دو شارژ ارزشمنده؛ برای بعضی دیگه، سرعت شارژ در فرصت‌های کوتاه مهم‌تره.

شارژ سریع‌تر؛ تفاوتی برای فرصت‌های کوتاه

نسل جدید با تجهیزات سازگار می‌تونه در حدود ۱۵ دقیقه به ۵۰ درصد شارژ برسه. زمان اعلام‌شده برای آیفون ۱۷ پرو مکس حدود ۲۰ دقیقه بود، پس نسل قبل هم شارژ سریع داشت و تغییر امسال، کاهش زمان شارژه.

در آزمون شارژ نسل جدید با آداپتور سازگار، باتری در ۱۵ دقیقه به ۵۰ درصد و در نیم ساعت به حدود ۸۱ درصد رسیده. این نتیجه برای زمانی کاربردیه که پیش از خروج از خانه یا بین دو جلسه، فرصت محدودی برای شارژ دارید. لازم نیست منتظر پرشدن کامل باتری بمونید تا مقدار قابل‌توجهی شارژ بگیرید.

برای رسیدن به سرعت اعلام‌شده، تجهیزات اهمیت دارن. اپل آداپتور با توان قابل‌ارائه ۶۰ وات یا بالاتر و پشتیبانی از تنظیم تطبیقی ولتاژ یا AVS رو برای شارژ سریع سیمی مشخص کرده؛ کابل هم باید سازگار باشه. توان درج‌شده روی شارژر به‌تنهایی کافی نیست و به معنی دریافت ثابت همین توان توسط گوشی هم نیست. دمای دستگاه و استفاده هم‌زمان می‌تونن زمان واقعی شارژ رو تغییر بدن.

اگر مرتب با شارژ کم و فرصت کوتاه روبه‌رو می‌شید، این بهبود می‌تونه در زندگی روزمره حس بشه. اما اگه معمولاً شب‌ها گوشی رو شارژ می‌کنید و تا روز بعد مشکلی ندارید، اختلاف چند دقیقه‌ای احتمالاً وزن کمتری در تصمیم خریدتون خواهد داشت.

دوربین؛ دیافراگم متغیر چقدر به کارتون میاد؟

تغییر شاخص دوربین اصلی آیفون ۱۸ پرو مکس، دیافراگم متغیره. دوربین اصلی نسل قبل دیافراگم ثابت f/1.78 داشت، اما مدل جدید گزینه‌های f/1.48، f/1.8، f/2.8 و f/4 رو ارائه می‌ده. این قابلیت به معنی کنترل فیزیکی دهانه لنزه و با تغییر نرم‌افزاری میزان محوشدن پس‌زمینه در حالت پرتره یکسان نیست.

نور بیشتر و عمق میدان کمتر چه کاربردی دارن؟

وقتی دهانه لنز بازتره، مثل f/1.48، نور بیشتری وارد میشه و در شرایط مشابه، عمق میدان کمتر میشه؛ یعنی محدوده کوچک‌تری از صحنه در فوکوس قرار می‌گیره. با بستن دیافراگم و حرکت به سمت f/4، نور ورودی کمتر میشه، ولی بخش بیشتری از صحنه می‌تونه در فوکوس باشه.

این تفاوت برای انتخاب ظاهر عکس کاربرد داره، اما مقدار محوشدن پس‌زمینه فقط به دیافراگم وابسته نیست. فاصله شما تا سوژه و فاصله سوژه تا پس‌زمینه هم مهمن. بنابراین نباید انتظار داشت با انتخاب f/1.48، هر عکسی به یک تصویر با پس‌زمینه کاملاً محو تبدیل بشه.

دیافراگم بازتر در نور کم هم ظرفیت بیشتری برای جمع‌آوری نور فراهم می‌کنه. با این حال، کیفیت نهایی عکس به پردازش تصویر، حرکت سوژه و شرایط صحنه وابسته است. پس بهتره این تغییر رو یک امکان تازه بدونیم، نه تضمین اینکه تمام عکس‌های شب نسل جدید همیشه بهتر از نسل قبل خواهند بود.

برای عکس‌های معمولی، تفاوت همیشه بزرگ نیست

اگر بیشتر در حالت خودکار عکاسی می‌کنید، تفاوت خروجی دو نسل در بسیاری از موقعیت‌ها نزدیکه. آیفون ۱۷ پرو مکس از قبل دوربین توانمندی داشت و اضافه‌شدن دیافراگم متغیر، تمام عکس‌ها رو به‌طور یکسان متحول نمی‌کنه. مزیت این قابلیت بیشتر زمانی معنا پیدا می‌کنه که بخواید برای یک صحنه مشخص، آگاهانه بین نور ورودی و عمق میدان انتخاب کنید.

بستن دیافراگم همیشه هم مساوی عکس بهتر نیست. در نور محدود، کاهش نور ورودی می‌تونه نیاز به نوردهی متفاوت ایجاد کنه و کیفیت خروجی رو تحت‌تأثیر قرار بده. برای همین، انتخاب f/4 صرفاً به این دلیل که عددش بزرگ‌تره، راه درستی برای افزایش وضوح تمام عکس‌ها نیست.

برای عکاسی خلاقانه، منابع نور نقطه‌ای هم می‌تونن با دیافراگم بسته‌تر جلوه ستاره‌ای پیدا کنن. این جلوه به صحنه و شرایط ثبت عکس وابسته است و بیشتر یک ابزار برای تجربه‌کردنه تا دلیلی مستقل برای تعویض گوشی.

کنترل دستی دوربین؛ ارزش بیشتر برای حرفه ای ها

در کنار دیافراگم متغیر، قابلیت Pro controls داخل اپ دوربین امکان تنظیم دستی مواردی مثل سرعت شاتر، وایت‌بالانس و دیافراگم رو فراهم می‌کنه. این تغییر رو باید از دکمه فیزیکی Camera Control جدا بدونیم؛ مهم‌ترین پیشرفت مورد بحث، دسترسی بیشتر به تنظیمات در خود برنامه دوربینه.

برای کسی که تولید محتوا یا موبایل‌گرافی انجام می‌ده، کنترل بیشتر می‌تونه مفید باشه. انتخاب آگاهانه سرعت شاتر روی ثبت حرکت اثر می‌ذاره و تنظیم وایت‌بالانس کمک می‌کنه ظاهر رنگ‌ها رو متناسب با هدف تصویربرداری تعیین کنید. دیافراگم هم یک متغیر تازه به این انتخاب‌ها اضافه می‌کنه.

ارزش این ابزارها به استفاده واقعی ازشون بستگی داره. اگر همیشه در حالت خودکار عکس می‌گیرید و از نتیجه راضی هستید، وجود تنظیمات بیشتر الزاماً تجربه روزانه‌تون رو تغییر نمی‌ده. از اون طرف، تنظیم دستی بدون شناخت نور و حرکت می‌تونه نتیجه ضعیف‌تری بده؛ بنابراین ارتقا زمانی برای دوربین معنا پیدا می‌کنه که این کنترل‌ها بخشی از شیوه کار شما باشن.

سخت‌افزار و خنک‌کنندگی؛ قدرتی که زیر فشار مهم‌تر میشه

آیفون ۱۸ پرو مکس از تراشه A20 Pro استفاده می‌کنه؛ تراشه‌ای که با فرایند ساخت ۲ نانومتری تولید شده و نسبت به A19 Pro توان پردازشی بیشتری داره. با این حال، برای تصمیم ارتقا فقط امتیاز بنچمارک یا عدد مربوط به فرایند ساخت کافی نیست. سؤال کاربردی‌تر اینه که وقتی مدت زیادی از گوشی کار می‌کشید، چقدر از توان اولیه‌اش رو حفظ می‌کنه.

گوشی‌ها برای کنترل دما، زیر فشار طولانی ممکنه سرعت پردازش رو کاهش بدن. به همین دلیل، اجرای سریع یک بازی در چند دقیقه اول الزاماً نشون نمی‌ده عملکردش در یک جلسه طولانی هم همون‌قدر خوب باقی می‌مونه. برای تدوین، پردازش ویدئو و بازی سنگین، توان پایدار می‌تونه از سرعت لحظه‌ای مهم‌تر باشه.

نسل جدید محفظه بخار بازطراحی‌شده‌ای داره و اپل روی بهبود عملکرد پایدار اون تأکید کرده. البته آیفون ۱۷ پرو مکس هم محفظه بخار داشت؛ تغییر امسال، بهبود این سیستم در کنار تراشه جدیده. این ترکیب برای کاربری که مرتب گوشی رو زیر فشار می‌ذاره، دلیل قابل‌بررسی‌تری برای ارتقا ایجاد می‌کنه.

با وجود این بهبود، نباید انتظار داشت گوشی جدید داغ نشه یا هیچ افت عملکردی نداشته باشه. آزمون‌های فشار همچنان کاهش توان رو نشون می‌دن و نتیجه هر کار هم به برنامه، مدت اجرا و شرایط محیط بستگی داره. برای استفاده‌ای مثل تلگرام، اینستاگرام و مرورگر، نسل قبل هم توان بالایی داره و بخشی از قدرت اضافه نسل جدید ممکنه اصلاً به نیاز روزانه شما تبدیل نشه.

اگه الان هنگام بازی طولانی یا انجام کار مشخصی با محدودیت عملکرد روبه‌رو می‌شید، بررسی نسل جدید منطقی‌تره. اما اگه گوشی فعلی همه کارهاتون رو راحت انجام می‌ده، صرفاً جدیدترشدن تراشه نمی‌گه که هزینه تعویض حتماً توجیه داره.

 

از آیفون ۱۷ پرو مکس به آیفون ۱۸ پرو مکس بریم؟

برای کاربری که بیشتر وب‌گردی می‌کنه، در شبکه‌های اجتماعی می‌چرخه و عکس و ویدئوی معمولی می‌گیره، ارتقا از آیفون ۱۷ پرو مکس اولویت بالایی نداره. طراحی کلی آشناست، مشخصات اصلی نمایشگر نزدیکه و گوشی فعلی هم توان پردازشی و دوربین خوبی داره. اگه از عملکرد و شارژدهی اون راضی هستید، هزینه تعویض احتمالاً بیشتر از تغییری خواهد بود که در کارهای روزانه حس می‌کنید.

برای بازی سنگین، تدوین طولانی و تصویربرداری با تنظیمات دستی، دلایل ارتقا جدی‌تر میشن. تراشه قوی‌تر، مدیریت حرارتی بهبودیافته، شارژ سریع‌تر و کنترل دیافراگم می‌تونن به نیازهای مشخص این گروه پاسخ بدن. با این حال، حتی برای کاربر حرفه‌ای هم بهتره تصمیم از یک محدودیت واقعی شروع بشه: گوشی فعلی در کدوم کار کم میاره و نسل جدید دقیقاً کدوم مشکل رو حل می‌کنه؟

هزینه ارتقا بخش تعیین‌کننده ماجراست. باید مبلغ فروش گوشی فعلی رو از هزینه تهیه مدل جدید کم کنید و ببینید تفاوت باقی‌مانده در برابر امکاناتی که استفاده خواهید کرد، منطقیه یا نه. چون قیمت و هزینه تعویض مشخصی نداریم، نمی‌شه برای همه حکم اقتصادی یکسانی داد.

آیفون ۱۸ پرو مکس امکانات بیشتری داره، اما برای صاحب نسل قبل، سؤال اصلی اینه که چقدر از اون امکانات استفاده می‌کنه. اگر نیاز مشخصی به قدرت بیشتر، فرصت‌های کوتاه شارژ یا کنترل دستی دوربین دارید، ارتقا می‌تونه ارزش داشته باشه. اگر چنین نیازی ندارید، ادامه استفاده از آیفون ۱۷ پرو مکس انتخاب کاملاً قابل‌دفاعیه.

 

مقایسه مشخصات iPhone 18 Pro Max با iPhone 17 Pro Max

thumb مقایسه آیفون ۱۸ پرو مکس با آیفون ۱۷ پرو مکس
Apple iPhone 18 Pro Max
thumb مقایسه آیفون ۱۸ پرو مکس با آیفون ۱۷ پرو مکس
Apple iPhone 17 Pro Max
تاریخ عرضه

Announced2026, September 09

StatusComing soon. Exp. release 2026, September 18

Announced2025, September 09

StatusAvailable. Released 2025, September 19

مشخصات بدنه

Dimensions163.4 x 78 x 8.8 mm (6.43 x 3.07 x 0.35 in)

Weight249 g (8.78 oz)

BuildGlass front (Ceramic Shield 2), aluminum frame, aluminum back/ glass back (Ceramic Shield)

SIMIP68 dust tight and water resistant (immersible up to 6m for 30 min)

رنگ بندیBlack, Silver, Glacier, Burgundy

Dimensions163.4 x 78 x 8.8 mm (6.43 x 3.07 x 0.35 in)

Weight233 g (8.22 oz)

BuildGlass front (Ceramic Shield 2), aluminum alloy frame, aluminum alloy back/ glass back (Ceramic Shield)

SIMIP68 dust tight and water resistant (immersible up to 6m for 30 min) Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX certified)

رنگ بندیSilver, Cosmic Orange, Deep Blue

مشخصات صفحه نمایش

نوعLTPO Super Retina XDR OLED, 120Hz, HDR10, Dolby Vision, 1000 nits (typ), 1600 nits (HBM), 3000 nits (peak)

Size6.9 inches, 115.6 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio)

Resolution1320 x 2868 pixels, 19.5:9 ratio (~460 ppi density)

ProtectionAnti-reflective coating

نوعLTPO Super Retina XDR OLED, 120Hz, HDR10, Dolby Vision, 1000 nits (typ), 1600 nits (HBM), 3000 nits (peak)

Size6.9 inches, 115.6 cm2 (~90.7% screen-to-body ratio)

Resolution1320 x 2868 pixels, 19.5:9 ratio (~460 ppi density)

ProtectionAnti-reflective coating

مشخصات باتری

نوعMarket-dependent versions: Li-Ion 5391 mAh - Nano SIM model Li-Ion 5567 mAh - eSIM only model*

ChargingWired, PD3.2, AVS, 50% in 15 min 25W wireless MagSafe/Qi2, 50% in 30 min (15W - China) 4.5W reverse wired * eSIM only model battery capacity is officially unconfirmed

استندبای

زمان مکالمه

Music play

نوعLi-Ion 4823 mAh - Nano SIM modelLi-Ion 5088 mAh - eSIM only model

ChargingWired, PD3.2, AVS, 50% in 20 min 25W wireless MagSafe/Qi2, 50% in 30 min (15W - China) 4.5W reverse wired

استندبای

زمان مکالمه

Music play

مشخصات دوربین اصلی

ویژگیDual-LED dual-tone flash, HDR (photo/panorama), Cinematic from regular video

ویدئو4K@24/25/30/60/100/120fps, 1080p@25/30/60/120/240fps, 10-bit HDR, Dolby Vision HDR (up to 120fps), ProRes, ProRes RAW (up to 120fps), Apple Log 2, 3D (spatial) video/audio, stereo sound rec.

نوع دوربینTriple : 48 MP, f/1.5-4.0, 24mm (wide), 1/1.28", 1.22m, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS (gen2) 48 MP, f/2.8, 100mm (periscope telephoto), 1/2.55", 0.7m, PDAF, 3D sensorshift OIS, 4x optical zoom 48 MP, f/2.2, 13mm, 120 (ultrawide), 1/2.55", 0.7m, PDAF TOF 3D LiDAR scanner (depth)

ویژگیDual-LED dual-tone flash, HDR (photo/panorama)

ویدئو4K@24/25/30/60/100/120fps, 1080p@25/30/60/120/240fps, 10-bit HDR, Dolby Vision HDR (up to 120fps), ProRes, ProRes RAW (up to 120fps), Apple Log 2, 3D (spatial) video/audio, stereo sound rec.

نوع دوربینTriple : 48 MP, f/1.8, 24mm (wide), 1/1.28", 1.22m, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS 48 MP, f/2.8, 100mm (periscope telephoto), 1/2.55", 0.7m, PDAF, 3D sensorshift OIS, 4x optical zoom 48 MP, f/2.2, 13mm, 120 (ultrawide), 1/2.55", 0.7m, PDAF TOF 3D LiDAR scanner (depth)

مشخصات دوربین سلفی

ویدئو4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, gyro-EIS

ویژگی هاHDR, Dolby Vision HDR, 3D (spatial) audio, stereo sound rec., ProRes RAW, Apple Log 2

نوع دوربینSingle : 18 MP multi-aspect, f/1.9, 20mm (ultrawide), PDAF SL 3D, (depth/biometrics sensor)

ویدئو4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, gyro-EIS

ویژگی هاHDR, Dolby Vision HDR, 3D (spatial) audio, stereo sound rec., ProRes RAW, Apple Log 2

نوع دوربینSingle : 18 MP multi-aspect, f/1.9, 20mm (ultrawide), PDAF SL 3D, (depth/biometrics sensor)

مشخصات پردازنده و سخت افزار

ChipsetApple A20 Pro (2 nm)

CPUHexa-core (2x4.93 GHz + 4x GHz)

GPUApple GPU (7-core graphics)

Card slotNo

InternalNVMe

ChipsetApple A19 Pro (3 nm)

CPUHexa-core (2x4.26 GHz + 4xX.X GHz)

GPUApple GPU (6-core graphics)

Card slotNo

InternalNVMe

مشخصات نرم افزاری

OSiOS 27

OSiOS 26

ویژگی ها

SensorsUltra Wideband (UWB) support (gen2 chip) Emergency SOS, Messages and Find My via satellite

SensorsUltra Wideband (UWB) support (gen2 chip) Emergency SOS, Messages and Find My via satellite

مشخصات صدا

بلندگوYes, with stereo speakers

پورت هندزفری 3.5 میلیمتر

3.5mm jack No

بلندگوYes, with stereo speakers

پورت هندزفری 3.5 میلیمتر

3.5mm jack No

مشخصات شبکه های ارتباطی

TechnologyGSM / HSPA / LTE / 5G

2G bandsGSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G bandsHSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100

4G bands1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66, 106 - A3718

SpeedHSPA, LTE, 5G

5G bands1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 25, 26, 28, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 - A3718

GPRS

EDGE

TechnologyGSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

2G bandsCDMA 800 / 1900

3G bandsCDMA2000 1xEV-DO

4G bands1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 48, 66 - A3527

SpeedHSPA, LTE, 5G, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps

5G bands1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 25, 26, 28, 30, 38, 40, 41, 48, 66, 70, 75, 77, 78, 79 SA/NSA/Sub6 - A3527

GPRS

EDGE

سایر مشخصات

WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, tri-band, hotspot

Bluetooth6.0, A2DP, LE

موقعیت نما ( GPS )

NFCYes

RadioNo

USBUSB Type-C 3.2 Gen 2, DisplayPort

Infrared port

PositioningGPS (L1+L5), GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC

WLANWi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, tri-band, hotspot

Bluetooth6.0, A2DP, LE

موقعیت نما ( GPS )

NFCYes

RadioNo

USBUSB Type-C 3.2 Gen 2, DisplayPort

Infrared port

PositioningGPS (L1+L5), GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC

تست ها

Camera

بلندگو

عمر باتری

کیفیت صدا

Camera

بلندگو

عمر باتری

کیفیت صدا

سایر

ModelsA3717, A3473, A3716, A3718

SAR EU

Price1,599.00 / 1,299.00

SAR

رنگ بندی

ModelsiPhone18,2, A3526, A3257, A3527, A3525

SAR EU

Price1,449.00 / 1,199.00

SAR

رنگ بندی


نویسنده : سجاد یوسفی
تاریخ انتشار 5 ساعت پیش
تعداد نظرات : 0
5/ 4

نوشتن دیدگاه جدید
نظر خود را بنویسید